15/11/2024 | Press release | Distributed by Public on 15/11/2024 18:48
Ülikooli õppehoonetest saab taas kaasa haarata ajakirja Universitas Tartuensis trükisooja ja tuumaka novembrikuu numbri.
Novembrinumbris arutlevad ETAG-i juht Anu Noorma, teadusprorektor Mari Moora, ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit ja evolutsioonilise genoomika professor Mait Metspalu selle üle, mis teeb teadlastele muret teadusrahastuse mehhanismides ja kuidas annaks olukorda parandada. Samal teemal on kriitilise arvamusloo kirjutanud entomoloogia professor Toomas Tammaru.
Sellest, miks ülikool kavandab hea õpetamise eest eraldi tunnustamist ja heade õppejõudude motiveerimistka palgatõusuga, kirjutab õppeprorektor Aune Valk.
Filosoof Aaron James Wendland avaldab, mis ajendas teda minema Ukraina rindelinnadesse ja toimetama ajakirja Studia Philosophica Estonica sõjateemalist eriväljaannet. "On tõenäoline, et see on nüüdseks loetuim Eesti akadeemiline ajakiri," ütleb Wendland naljatamisi.
Mõtteloo professor Pärtel Piirimäe peab selsamal sõjateemal dialoogi silmapaistva moraalifilosoofi Jeff McMahaniga.
Lugeja saab tuttavaks üliõpilaskonna esimehe Renar Kihhoga, kes arstiõpingute kõrvalt aktiivselt nii Tartu kui ka terve Eesti tudengite eluolu paremaks püüab muuta.
Kliimateaduste professor ja Tartu Ülikooli kestliku arengu keskuse ekspert Piia Post arutleb, mida peaks tegema riik ja mida saavad teha inimesed ise, et silmanähtavalt muutuva kliimaga paremini kohaneda.
Juhtkiri arutleb kriitikakartuse ja -julguse üle. "Ülikooli ajakiri lubab jätkuvalt oma rolli täita," ütleb peatoimetaja Tiia Kõnnussaar. "Lisaks teadusele ja teadlastele kirjutame ka neil teemadel, mille üle ülikooli inimesed kohvinurgas ja lõunalauas arutavad; asjade üle, mis suurema hüve nimel konstruktiivset kriitilist arutelu vajavad."
Universitas Tartuensis kutsub lugejaid kaasa mõtlema ja oma arvamust nii neil kui ka teistel teemadel toimetusega jagama.
UT on tasuta saadaval kõigis ülikooli õppe- ja teadushoonetes ning veebilehel ajakiri.ut.ee. Veebiversioonist leiab pikemaid artikleid, lisalugemist ja rohkem fotomaterjali.