Enefit SIA

11/05/2024 | Press release | Distributed by Public on 11/05/2024 08:29

Enefit Green andis üle õppetööks kaks tuulikulaba Kuressaare Ametikoolile

Enefit Green andis üle õppetööks kaks tuulikulaba Kuressaare Ametikoolile

05.11.2024

Kuressaare Ametikooli Tehnoloogiamajaka õppehoone hoovi jõudsid kaks tuulikulaba, mis on pärit Virtsu tuulepargist. Labad leiavad kasutust 2025 sügisel algavas elektrituuliku labade hooldajate eriala õppes, kus need on oluliseks vahendiks materjalitöötluse praktikumides.

Taastuvenergia sektori kiire areng toob endaga kaasa uute töökohtade loomise vajaduse. Täna majanduses olulist rolli mängivad valdkonnad nagu energeetika, ehitus ja tööstus ei saa toimida ilma kohalike noorte järelkasvuta. Selleks, et maksimaalselt ära kasutada tuuleenergia võimalusi ning tagada tuulikute tõhus ja ohutu toimimine, on mõistlik õpetada tuuleenergiaga seotud õppesuundi Eestis kohapeal ja hädavajalik koolitada kohalikke tuulikutehnikuid.

Kuressaare Ametikooli tuulikutehniku õppe arendamise projektijuht Mairold Vaigu sõnul ei paku hetkel ükski Eesti haridusasutus tuuleenergeetika valdkonnas vajaliku elektrituulikute labade hooldustehnikutele terviklikku väljaõpet kutseõppe tasemel: "Enamus tänastest hooldustehnikutest on koolitatud töökohal või tellitud koolitusi eraettevõtjatelt või koolitajatelt väljaspool Eestit ja me soovime seda muuta. Pärnumaa Kutsehariduskeskus käesoleva aasta septembrist hakkas õpetama elektrituulikute tehnikuid, koostöös hakkame täitma tuuleenergeetika valdkonna ettevõtete tööjõuvajadusi Eestis."

Enefit Greeni juhatuse liige Innar Kaasik: "Tuuleenergia kasvupotentsiaal on suur just meie rannikualadel kuid järjest enam ka Eesti sisealadel ning tulevane potentsiaal haakub meretuuleparkidega ning nõudlus kvalifitseeritud tööjõu järele sektoris aina kasvab. Tuulikutehnoloogid, kes suudavad paigaldada, hooldada ja parandada tuulikutega seotud süsteeme, on hädavajalikud. Praktiline lähenemine õppele toetab noorte väljaõpet ja aitab kindlustada, et Eestis jätkuks kvalifitseeritud tööjõudu. Noorte koolitamine kogukonnas tugevdab kogukonda ja hoiab noored kodukohas ja toetab kohalikku arengut."

"Enefit Greeni antavad labad on esimesed, mis meie kooli hoovi jõuavad ja meil on lubatud neid tükeldada, et õppetöös kasutada. Lisaks on plaanis juba õppetöökoja ehitusel osa labast riputada tulevase õppetöökoja lakke, et kõrgtöödel vajaliku varustusega harjutada tegevusi labal rippudes. Tööülesandeid on sellistes tingimustes vaja hoolega läbi harjutada, et ohutus oleks tagatud ja tulevased töötajad enda keha valede töövõtetega liigselt üle ei koormaks," selgitas Vaik.

Kuressaare Ametikool avab uksed õppuritele 2025. aasta septembris, esimene lend on kavas praktikale ja tööturule suunata juba 2026. aastal. Grupi suuruseks on esialgu plaanitud 12 inimest, järgnevatel aastatel on plaan vastuvõetavate õppijate arvu suurendada.