11/20/2024 | News release | Distributed by Public on 11/20/2024 01:57
No 11. līdz 15. novembrim Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē (ESAF) norisinājās starptautiskā kombinētā intensīvā programma "Bioreģioni - nākotnes atslēga". Pasākumā piedalījās gan latviešu, gan ārvalstu studenti un pasniedzēji, lai kopīgi izzinātu bioreģionu veidošanas pamatprincipus, iepazītu zinātniskās pētniecības metodes un attīstītu ilgtspējīgas reģionālās attīstības idejas.
Programma tiek realizēta sadarbībā ar četrām partneraugstskolām: Viļņas universitāti (Lietuva), Igaunijas Dzīvības zinātņu universitāti (Igaunija), Varšavas Dzīvības zinātņu universitāti (Polija) un AERES universitāti (Nīderlande). Dalībnieki pārstāvēja 12 pasaules valstis.
Piecu dienu laikā klātsošie piedalījās lekcijās un praktiskajās nodarbībās, ko vadīja LBTU lektori un bioreģionu koncepta ieviešanā iesaistītie speciālisti. Programmas mērķis bija attīstīt studentu izpratni par bioreģionu būtību un to nozīmi ilgtspējīgā nākotnes attīstībā. Teorētisko zināšanu papildināšanai studenti apmeklēja bioloģiskās produkcijas ražošanas uzņēmumus un Rundāles pili, iepazīstot reālus piemērus un Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.
Tāpat ārvalstu studenti novērtēja iespēju piedalīties Lāčplēša dienas gājienā Jelgavā. Viens no emocionālākajiem brīžiem bija lāpu nešana, kas simbolizēja cieņu Latvijas brīvības cīnītājiem, pateicoties tam, dalībnieki ieguva dziļāku izpratni par Latvijas vēsturi un tradīcijām.
Īpaši aktīva bija ceturtā diena, kad notika ideju hakatons. Tā laikā studenti izstrādāja bioreģionu attīstības konceptus, koncentrējoties uz risinājumiem savās pārstāvētajās valstīs un reģionos. Programmas noslēgumā dalībnieki prezentēja savas idejas pasniedzēju komisijai, kas augsti novērtēja studentu radošumu, zināšanas un praktisko pieeju problēmu risināšanā.
Pasākuma izskaņā dalībnieki uzsvēra, ka bioreģions ir instruments ilgtspējīgiem nākotnes risinājumiem, turklāt pasākums bija kā platforma turpmākai sadarbībai, zināšanu apmaiņai un inovatīvu ideju īstenošanai. Studenti atzina, ka intensīvā darba nedēļa sniedza vērtīgas prasmes grupu darbā, uzlaboja komunikācijas iemaņas, veicināja draudzību un kultūras izpratni.
Programmas veiksmīgu norisi nodrošināja pasniedzēju aktīvā iesaiste. Īpašs paldies Dinai Poplugai, Sandijai Zēvertei-Rivžai, Kasparam Naglim-Liepam, Modrītei Pelšei, Līgai Proškinai, Vinetai Teterei un Līgai Paulai. Ārpus nodarbībām pasākumu organizēšanā aktīvi piedalījās arī Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) 4. kursa studenti: Vita Voitkuna, Egija Liepiņa, Gvido Grundmanis, Kaspars Kreicers un Jānis Lāriņš.
Programmas "Bioreģioni - nākotnes atslēga" veiksmīgā īstenošana stiprināja starptautisko sadarbību, veicināja ilgtspējīgas attīstības principu izpratni un iedvesmoja dalībniekus nākotnes izaicinājumiem. Šādas starptautiskās programmas ir būtisks solis uz ilgtspējīgu un inovatīvu nākotni gan Latvijas, gan globālā mērogā.